Napelemtelepítés a Solfegs Solar-nál – Így csináljuk mi!

Napelemes beruházás lépésről lépésre szakértőkkel

Mielőtt napelemes beruházásba vágna, bizonyára megannyi kérdés foglalkoztat egy átlagos felhasználót. Hogyan néz ki egy napelemrendszer telepítése? Milyen lépései vannak? Mik a fő szempontok, és buktatók, amiket figyelembe kell venni a kivitelezéskor? Mennyi előkészületet igényel egy napelemrendszer telepítése? Honnan tudhatom, hogy megbízható napelemes céget választottam? Ebben a cikkünkben szeretnénk segítséget nyújtani azoknak, akikben ezen kérdések valamelyike már megfogalmazódott, azzal, hogy összefoglaljuk a napelemtelepítés legfőbb lépéseit és megmutatjuk, hogyan néz ki a kivitelezés a Solfegs Solarnál!

Nálunk nem a Google maps-en kezdődik a felmérés, minden esetben a helyszínre megyünk!

Sajnos a piacon egyre gyakrabban látjuk azt a gyakorlatot, hogy a napelemes cég nem méri fel alaposan a helyszínt. Nagyon sokan a személyes felmérés helyett a Google térképen keresztül tekintik meg az ingatlant és ez alapján probálják „belőni” hogy hány napelem fér el a tetőn és hogyan tudják elhelyezni azokat. Az ilyen jellegű felmérések sajnos a legtöbb esetben komplikációkhoz vezetnek, hiszen ilyenkor sokszor figyelmen kívül maradnak a napelemtelepítés szempontjából nagyon is fontos tényezők.

Mi, a Solfegs Solar-nál minden esetben pontos és mindenre kiterjedő helyszíni felmérést végzünk. A felmérést ugyanakkora precizitással végezzük, mint a telepítést, ilyenkor sokszor már felmegyünk a tetőre, megnézzük az állapotát és lemérjük a területet, hogy lássuk, hány panel fér el rajta. Ezekből a számításokból már pontosan meg is tudjuk mondani az ügyfelünknek, hogy milyen méretű rendszert tudunk neki telepíteni és az várhatóan mennyi energiát fog termelni. 

Egy villanyszámla nem elég egy komplett napelemrendszer megtervezéséhez

A helyszíni felméréssel sokkal pontosabb eredményeket kapunk, mintha csupán a villanyszámla alapján méreteznénk a rendszert, ami azért nem szerencsés, mert nem minden esetben helyezhető el annyi szolárpanel, ami kiváltja a teljes villanyszámlát, nem beszélve a tető dőlésszögéről, ami szintén befolyásolja a termelést. A felmérésnél tehát már ugyanolyan terepmunkát végzünk, mint a telepítés kezdetekor, aminek köszönhetően se minket, se a megrendelőt nem érheti már nagy meglepetés a szereléskor.  Természetesen a legnagyobb körültekintés ellenére is felüthetik a fejüket olyan kihívások, amik megnehezítik a telepítést. Ilyen például a tető rossz állapota, vagy a megbontásának nehézsége, ám ezeket is igyekszünk már a felmérés során kiszűrni.

Mi nem a legdrágább, hanem a legjobb megoldást keressük!

A felmérést nálunk a javaslattétel követi, amikor felvázoljuk az ügyfelünknek a telepítendő rendszerrel kapcsolatos információkat, és elmagyarázzuk hogy milyen szempontok  alapján javasoljuk neki az általunk ajánlott rendszert. Ilyenkor sokszor több lehetséges rendszerre is ajánlatot teszünk, hiszen ahogyan azt már egy korábbi cikkünkben megírtuk, az ideális napelemes megoldás többféle szempont alapján más és más lehet. A végső döntés természetesen minden esetben a megrendelőé, mi csupán a megfelelő döntéshez szükséges szakmai támogatást adjuk. Számunkra soha nem az a cél, hogy a legdrágább megoldást valósítsuk meg, sokkal inkább az, hogy egy olyan rendszert építsünk ki, amit ügyfelünk optimálisan ki is tud használni és amivel elégedett lesz.

Telepítés a szakmai szempontoknak és az ügyfél igényeinek megfelelően

A szerződéskötést követően egyeztetjük a telepítés részleteit az ügyféllel és minden anyagot és készüléket megrendelünk, ami a napelemrendszer telepítéshez szükséges. Ilyenkor pontosan végigvesszük a megrendelővel, hogy hova és hogyan kerülnek fel a szolárpanelek, hol helyezzük el az invertert, valamint hol és milyen nyomvonalon vezetjük el a kábeleket. Emellett arról is tájékoztatjuk az ügyfelünket, ha további speciális lépésekre van szükség, mint például a  hűtés, vagy szellőzés megoldása.

Nálunk az ügyfél dönt az eszközök elhelyezéséről is, hiszen praktikus szempontból és esztétikailag sem mindegy, hogy hová tesszük az invertert, vagy energiatárolós rendszer esetében az akkumulátorokat. Ilyenkor természetesen minden esetben megvizsgáljuk a kérését szakmai oldalról is, és igyekszünk olyan elhelyezési megoldást eszközölni, ami az ügyfélnek is megfelel és működés, valamint biztonsági szempontból is ideális a rendszernek.

Az akkupakkos napelemrendszerek előnyeiről egy korábbi cikkünkben írtunk.

Elolvasom a cikket

Szereléstől az üzemkész állapotig

A telepítés során nálunk a tetőn történő szerelés és az elektrotechnikai munkálatok párhuzamosan zajlanak. A felállás többnyire úgy néz ki, hogy két kollégánk dolgozik a tetőn, egy pedig lent a villanyszerelést végzi. Miután a rendszer elektromosan bekötésre került, még különböző teszteket kell végzünk, mielőtt rákötjük az inverterre. Ilyenkor például fontos megmérni a paneleken termelt feszültséget, amiből megbizonyosodhatunk arról, hogy a tetőre szerelt berendezések rendben üzemelnek. Ha ezt elvégeztük, a villanyszerelő kollégánk ráköti a hálózatra az invertert. A készülék bekapcsolása után még el kell végezni egy szoftverfrissítést, ami ellenőrzi, hogy elektromos szempontból minden rendben van-e a rendszerrel. Ehhez elvégezzük a szükséges telepítéseket, rákapcsoljuk a renszert a wifi hálózatra, telepítjük az applikációt, összepárosítjuk a rendszereket és beállítjuk a hálózati kódokat. Ilyenkor gyakorlatilag már kész és működőképes a napelemrendszer. Ezt követően azonban le kell kapcsolnunk a készülékeket, hiszen az üzembehelyezést csak a szolgáltató által végrehajtott óracsere után lehet elvégezni.

Emellett természetesen mindent részletesen elmagyarázunk az ügyfelünknek is, hogy az óracsere után egyszerűen elindíthassa és probléma nélkül használhassa az általunk kiépített rendszert. Ilyenkor megmutatjuk neki azt is, hogy mit hol tud megnézni az applikációban és miként tudja állítani a műszereket.

Nálunk a biztonsági szempontok sem maradnak figyelmen kívül

A Solfegs Solarnál a telepítést követően minden szükséges biztonsági lépést és előírást elvégzünk, beleértve az érintésvédelmi mérést, az áramszolgálató által előírt átvételt és engedélyeztetést. Minden esetben a tűz- és munkavédelmi előírásokat figyelembe véve telepítjük a napelemrendszereket, sőt, az előírt táblákat, felhívásokat és tűzvédelmi figyelmeztetéseket is kihelyezzük a kijelölt helyekre. Ennek a lépésnek tűzvédelmi szempontból fontos szerepe van, hiszen tűz esetén elengedhetetlen, hogy a tűzoltóság munkatársai rögtön lássák, hogy a területen napelemes rendszer üzemel.

Mennyi időt vesz igénybe egy napelemrendszer telepítése?

A telepítés ideje a napelemrendszer méretétől és a tető állapotától is függ.  Egy átlagos  10-20 panelből álló lakossági napelemrendszer, egy hagyományos cseréptetőn való szereléssel egy nap alatt elkészül, de ahogyan nő a darabszám, úgy a kivitelezés ideje is hosszabbodik. Sok függ emellett az inverter és a hálózat távolságától is, tehát hogy mennyi kábelezésre van szükség és természetesen a tető javítása, valamint az utómunkálatok is beleszámítanak az elkészülés időbe. Eddigi tapasztalataink alapján jó épületi adottságok mellett általában még egy nagyobb ipari rendszer is el tud készülni 2-3 nap alatt.

Bízza ránk az utómunkát!

A Solfegs Solarnál a telepítés utómunkálatait is maradéktalanul elvégezzük, amibe beletartozik a hulladék összeszedése, elszállítása és a helyszín eredeti állapotának visszaállítása is. Sőt, ha a telepítés során a tetőn törött vagy hiányzó cserepet látunk, azt is kicseréljük, függetlenül attól, hogy fontos-e a panelek rögzítésének szempontjából. Számunkra az a legfontosabb, hogy ügyfeleink elégedettek legyenek a munkánkkal és zavartalanul élvezhessék a napelemrendszer által nyújtott előnyöket! 

Legyen ön a következő elégedett ügyfelünk!

Kérjen árajánlatot!

LEGYEN ÖN A KÖVETKEZŐ ELÉGEDETT ÜGYFELÜNK!!

Kérjen árajánlatot!

Solfegs Solar - Naprakészen a megújuló energiában!

Copyright © 2023 Solfegssolar. All Rights Reserved.